Żarty się skończyły. Prawdopodobnie mamy do czynienia z nowym BMW Serii 7 G70/G71

Najprawdopodobniej za nieco ponad miesiąc zobaczymy koncept BMW, który będzie zapowiadał nową generację Serii 7. Jego premiera odbędzie się we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych w Monachium.

Nie od dzisiaj wiadomo, że pracownicy BMW już od dawna wiedzą, jak będzie wyglądała produkcyjna wersja nowej Siódemki. Być może właśnie również weszliśmy w posiadanie tej tajemnej wiedzy.

Premiera BMW XM w 2022 roku. Będzie hybrydą o mocy około 750 KM i zasięgiem 100 km

W sieci pojawiło się bowiem zdjęcie, pochodzące najprawdopodobniej z wewnętrznego konfiguratora. Widzimy na nim sylwetkę nowego BMW Serii 7 G70.

Nie ma co się oszukiwać, bawarski producent ponownie zaszalał stylistycznie i mamy do czynienia z wielką rewolucją. Wielkie nerki z obecnie produkowanej Serii 7 wydają się być małe przy tym, co zobaczymy w G70/G71.

BMW Serii 7 G11
BMW Serii 7 G11

Wąskie i długie reflektory to element, który można było zauważyć już na zdjęciach szpiegowskich. Będzie to nowa filozofia stylistyczna marki, tego typu lampy widziano już na prototypach nowego X7, oraz sportowego XM.

Tak wygląda nowe BMW M2 G87. Ma 450 KM i manualną skrzynię. W sieci już kupisz zderzaki

BMW Serii 7 G70/G71 będzie dostępne z gamą 6- i 8-cylindrowych silników. Nie zabraknie hybryd typu Plug-In, a nawet w pełni elektrycznego wariantu i7, który powalczy o klienta z Mercedesem EQS. Ten ostatni może oferować 650 koni mechanicznych oraz zasięg 700 kilometrów.