Wziął najmocniejszego Merca na autostradę. Gość z Porsche nawet się nie przestraszył (wideo)

Najmocniejszym i najdroższym obecnie oferowanym Mercedesem jest AMG GT Black Series. Bestia stworzona do niszczenia wszystkiego co spotka na swojej drodze na torze wyścigowym.

Oprócz zaawansowanej aerodynamiki Merc oferuje kierowcy 730 koni mechanicznych i 800 niutonometrów generowanych przez 4.0 litrową jednostkę V8 biturbo.

Zrobiłbyś to samo wjeżdżając Mercedesem-AMG GT Black Series na niemiecką autostradę (wideo)

Takie parametry bez problemu pozwalają na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 3,2 sekundy oraz rozwinięcie prędkości maksymalnej wynoszącej 325 km/h.

Jeden z dziennikarzy zabrał więc to auto na niemiecką autostradę bez ograniczeń prędkości, aby tam sprawdzić jak naprawdę przyspiesza Black Series. Od razu zwrócisz pewnie uwagę na dźwięk silnika, który nas mocno zawiódł.

W pewnym momencie do naszego bohatera dołącza koleś w Porsche 911 GT2 RS. Jego silnik rozwija 700 koni mechanicznych. Jak widać na załączonym obrazku, kosztujący prawie 1,8 miliona złotych Mercedes nie zrobił na nim wrażenia.

Już wiemy po co Manthey Racing w oficjalnym sklepie Porsche. Jest nowy rekord Ringu (wideo)

To w pewnym sensie może być również symboliczne nawiązanie do niedawno pobitego przez Porsche rekordu toru Nubrgring. Właśnie modelem GT2 RS udało im się zrobić lepszy czas niż AMG GT Black Series.