Wydał 400 tysięcy na tuning Huracana. Teraz ma okazję porównać go z Bolidem Formuły 1 (wideo)

Jak dużą gotówką trzeba dysponować, żeby zbudować samochód, który mógłby konkurować przyspieszeniem z bolidem Formuły 1? W 2011 roku budżet ekipy Red Bull wynosił 250 milionów funtów, czyli ponad 1,3 miliarda złotych.

Wyścigówka, dzięki której wygrali mistrzostwa to ważące 650 kilogramów RB7, które napędzane było 2.4 litrowym silnikiem V8 o mocy 750 koni mechanicznych.

Czy Tesla Model S P100D jest w stanie poradzić sobie z 20-letnim bolidem Formuły 1? (wideo)

Nie będziesz w stanie zbudować samochodu, który będzie równie szybki na krętym torze, ale możesz spróbować powalczyć w wyścigach równoległych.

Jedną z opcji jest zakup Nissana GT-R, który już w seryjnej odmianie przyspiesza niesamowicie szybko. Wydając trochę kasy zbudujesz 4.1 litrowy silnik, którego moc wyniesie nawet 1 300 koni mechanicznych.

Kolejnym samochodem ulubionym wśród tunerów jest Lamborghini Huracan. Za niecałe 400 000 złotych możesz zamontować w nim dwie turbosprężarki, które wydmuchają z 5.2 litrowego V10 aż 1 200 koni mechanicznych i 1 240 niutonometrów.

Na taki pojedynek czekałeś latami. Bugatti Chiron dzielnie walczy z bolidem F1 (wideo)

Tak się składa, że na załączonym materiale wideo możesz obejrzeć bezpośredni pojedynek wyżej wspomnianych samochodów. Jak myślisz, czy dużo tańsze auta po tuningu są w stanie powalczyć z mistrzowskim bolidem F1? Zapraszamy na seans.