Właściciel tego RS6 C8 Avant zaszalał przy konfiguracji. Wydał na lakier 17 100 zł (wideo)

Działu Audi Exclusive nie musimy chyba nikomu przedstawiać. To instytucja, która spełnia zachcianki najbardziej wybrednych klientów niemieckiej marki z Ingolstadt. Jest tym samym czym dla BMW jest Individual, a dla Mercedesa Designo.

Operatorzy z kanału Auditography mieli ostatnio możliwość nakręcenia filmu z udziałem Audi RS6 C8 pomalowanym jednym z lakierów z palety Exclusive.

Co za bestia! Posłuchaj jak brzmi 820-konne Audi R8 z kompresorem po tuningu MTM (wideo)

Co prawda, Audi udaje się sprzedawać sporo kolorowych egzemplarzy RS6. Często można zobaczyć czerwone, zielone czy niebieskie sztuki. Tutaj mamy do czynienia jednak z czymś naprawdę wyjątkowym.

Lakier nazywa się Ipanema Brown i jest przepięknie mieniącym się w słońcu odcieniem brązu. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak dobrze wygląda on w pełnym słońcu na żywo.

W połączeniu z czarnymi dodatkami i brązową skórą wewnątrz całość prezentuje się obłędnie. Za sam lakier właściciel musiał dopłacić 17 100 złotych. Cena robi wrażenie, choć przy kwocie jaką należy wydać na podstawowe Audi RS6, wynoszącej 620 300 złotych, nie robi to już takiej różnicy.

Audi S8 jest szybsze niż przypuszczano. Filmowcy byli w szoku mierząc czas do setki (wideo)

Pod maską znajduje się seryjny 4.0 litrowy silnik benzynowy V8. Jego moc to 600 koni mechanicznych, a dzięki napędowi Quattro jest on w stanie rozpędzić rodzinne kombi do 100 km/h w 3,48 sekundy.