Volkswagen Golf GTI czy Honda Civic Type-R? Dziennikarze wskazali swojego faworyta (wideo)

Honda Civic i Volkswagen Golf od dawna rywalizują o miano najbardziej popularnego hatchbacka na rynku. Nie jest to natomiast jedyny tytuł, o który Japończycy walczą z Niemcami.

Nie od dzisiaj wiadomo, że każdy z wyżej wymienionych samochodów dostępny jest w wersji, która przyspiesza bicie serca największych fanów motoryzacji. Literek GTI oraz Type-R nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Trzy zupełnie różne auta. Każde w edycji specjalnej. Ford vs. BMW vs. Honda (wideo)

Dziennikarze Autocar postanowili zestawić najbardziej gorące warianty ze sobą. Do pojedynku stanęły zatem Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 oraz Honda Type-R Limited Edition.

Volkswagen Golf 8 GTI Clubsport 45
Volkswagen Golf 8 GTI Clubsport 45

Pierwszy z nich powstał na 45 rocznicę stworzenia wariantu GTI. 2.0 litrowa jednostka benzynowa generuje 300 koni mechanicznych, które są przekazywane na przednią oś za pomocą 7-stopniowej skrzyni DSG. Odbywa się to przy melodii generowanej przez montowany w standardzie układ wydechowy marki Akrapovic.

Honda Civic Type R Limited Edition to tylko 100 egzemplarzy dostępnych w Europie, z czego tylko trzy przeznaczono na rynek polski. Tam również mamy 2.0 litrową jednostkę, jednak nieco mocniejszą. Oferuje ona kierowcy 320 koni mechanicznych, które poprzez 6-biegowy manual wędrują na przednią oś.

Honda Civic Type R Limited Edition
Honda Civic Type R Limited Edition

ABT wziął na warsztat Volkswagena Golfa GTI, GTD oraz R. Najmocniejszy ma teraz 384 KM

Jak można się domyślać, walka jest wyrównana, ale nie pozostawia nas bez przemyśleń. Na jeden z tych samochodów warto się zdecydować jeśli często przebywamy na torach wyścigowych. Drugi rywal pokaże swoje zalety jeśli zamierzamy auta używać na co dzień.