Ugasił płonącego Citroena zanim pojawiła się straż pożarna. Użył do tego betoniarki (wideo)

Szybkie działanie w przypadku jakiegokolwiek wypadku drogowego jest kluczem do sukcesu. Stres w takich sytuacjach może często przeszkodzić nam w racjonalnym myśleniu. Starajmy się jednak zachować zimną krew.

Na pochwałę zasługuje postawa kierowcy betoniarki, który przejeżdżał akurat obok płonącego na jezdni samochodu. Długo nie myśląc zatrzymał swoją ciężarówkę i rozpoczął akcję ratunkową.

McLaren pożarty przez płomienie. Do zapłonu doszło podczas tankowania benzyny (wideo)

Jak najszybciej wskoczył na platformę umieszczoną w tylnej części wozu i uruchomił strumień wody z węża. Takie rozwiązanie stosowane jest w betoniarkach, aby przewożony materiał nie zastygł zanim dojedzie na budowę.

Szczerze mówiąc, po przeczytaniu tytułu filmu, spodziewaliśmy się nieco innego sposobu gaszenia płonącego auta. Zdecydowanie bardziej efektowne, a może i nawet bardziej efektywne byłoby wylanie na Citroena C3 betonu.

Ta kupa złomu to Lamborghini Urus. Po awarii elektryki i pożarze na autostradzie (wideo)

Tak czy siak, zawsze należy w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo swoje, i dopiero wtedy podejmować próbę opanowania sytuacji do momentu przyjazdu służb ratunkowych. Pamiętajcie, że za nieudzielenie jakiejkolwiek pomocy ofiarom wypadku grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

https://youtu.be/yWskJbGR8q8