To jeden z najgłośniejszych Urusów na świecie. Novitec Esteso ma ponad 780 KM (wideo)

Lamborghini Urus wydaje się być najciekawszym obecnie dostępnym na rynku samochodem wielozadaniowym. Sportowy SUV potrafi być szybki, praktyczny, jest w stanie zjechać z asfaltu gdy to potrzebne, oraz stworzyła go legendarna marka z tradycjami.

Dla osób, które uwielbiają się wyróżniać powstaje mnóstwo opcji tuningowych. Jedną z nich, na swoim kanale YouTube właśnie pochwalił się niemiecki Novitec.

Novitec żegna Ferrari F8 Tributo w odpowiedni sposób. Powstanie tylko 15 sztuk N-Largo (wideo)

Seryjnie pod maską włoskiego SUVa znajdziesz 4.0 litrową jednostkę V8 o mocy 650 koni mechanicznych i momencie obrotowym 850 niutonometrów. Lamborghini Urus Novitec Esteso otrzymał kilka modyfikacji, co spowodowało wzrost mocy do 782 koni mechanicznych, a momentu obrotowego do 1 032 niutonometrów.

Oprócz w pełni karbonowego bodykitu poszerzającego nadwozie wrażenie robią 23 calowe felgi oraz autorski układ wydechowy Novitec. Ten potrafi narobić hałasu na poziomie aż 118 decybeli. Na szczęście, jeśli lubisz swoich sąsiadów i chcesz z nimi żyć w zgodzie, możesz za pomocą pilota uruchomić tryb cichy.

Masz za mało karbonu w swoim Lamborghini? Oto nowe akcesoria do Urusa (wideo)

Po tuningu mechanicznym czas przyspieszenia do 100 km/h spada do 3,3 sekundy, a kierowca będzie mógł na niemieckiej autostradzie rozpędzić się do 310 km/h.