To Audi ma 650 KM, a silnik bazuje na dieslu z Volkswagena T4. Nie miał lepszego auta (wideo)

Moda na odnawianie starszych samochodów i stosowanie w nich nowocześniejszych technologii jest coraz potężniejsza. Będzie ona z pewnością nadal rosła w związku z nadchodzącymi restrykcjami dotyczącymi emisji spalin nowych aut.

Brak możliwości zakupu sportowych samochodów z silnikami spalinowymi zmusi największych miłośników motoryzacji do budowania własnych pojazdów, nawiązujących do aut z najbardziej fascynujących czasów lat 80 i 90.

Audi Quattro powraca w elektrycznej wizji z przyszłości. Możesz stać się właścicielem za 290€

Właśnie taką konstrukcją jest widoczny na załączonym nagraniu czerwony egzemplarz Audi Sport Quattro zbudowany przez firmę LCE Performance. Z zewnątrz wygląda jak seryjny samochód sprzed lat, ale pod nadwoziem skrywa nowoczesną technologię.

Najlepszym jego elementem jest zdecydowanie 2.5 litrowy silnik 5-cylindrowy, do którego zamontowano nową turbosprężarkę marki TT. Dzięki niej Audi oferuje kierowcy aż 650 koni mechanicznych. Co ciekawe, blok silnika pochodzi z wysokoprężnej jednostki Volkswagena Transportera 4 generacji.

Audi RS6 C8 próbuje bronić honoru samochodów spalinowych. Zacięta walka z Teslą (wideo)

Testujący je dziennikarz jeździł już wieloma naprawdę szybkimi nowymi samochodami, ale twierdzi, że to Quattro bije wszystkie inne auta na głowę. Nie ma się co dziwić, nawet same doznania akustyczne powodują ciarki.