Teraz już będziesz wiedział, dlaczego nie warto wymuszać hamowania na ciężarówkach (wideo)

Doskonale znane są nam sytuacje z polskich dróg, gdzie kierowcy samochodów osobowych walczą z kierowcami ciężarówek. Jedni drugim zajeżdżają drogę, hamują przed sobą, wyzywają się, a czasami nawet dochodzi do rękoczynów.

Częstym zachowaniem prowadzących osobówkami jest wjeżdżanie tuż przed koła TIRa i nagłe hamowanie. Ma to na celu „ukaranie” kierowcy za zbyt długie wyprzedzanie na autostradzie.

Geniuszowi w Hondzie bardzo się spieszyło, ale znalazł czas żeby wyhamować TIRa (wideo)

Te niebezpieczne manewry mogą się skończyć dosyć groźnym wypadkiem lub… nieprzyjemną niespodzianką. Kilku kierowców z Hong Kongu już wie, dlaczego nie warto wywoływać ostrego hamowania tym dużym pojazdom.

Niektóre z nich przewożą bowiem płynne ładunki, które nie zawsze są odpowiednio zabezpieczone. Nagranie z wideorejestratora pochodzi najprawdopodobniej z wywrotki, która transportowała… błoto.

Kierowca Sharana wyhamował TIR-a na A1. Dostał strzała i uciekł na widok kamery (wideo)

Podczas ostrego hamowania cała zawartość paki rozlała się na ulicy oraz na stojących przed ciężarówką samochodach. Siła uderzenia była tak duża, że błoto było w stanie wybić szybę w Toyocie. Nie zazdrościmy okolicznym studiom detailingowym.