Ten Smart Fortwo to jeden z najwolniejszych Brabusów. Ma tylko 82 KM i pojedzie 130 km/h

Już niedługo Smart zaprezentuje nam koncept zupełnie nowego elektrycznego crossovera. Póki gama tego producenta jest mocno ograniczona i żeby nadać jej trochę koloru, dorzucono specjalną edycje modelu Fortwo EQ.

Powstała ona we współpracy z niemieckim tunerem Brabus, który nazwał ją Racing Green Edition. Jak sama nazwa wskazuje, do pomalowania nadwozia użyto brytyjskiej wyścigowej zieleni. Ciemne nadwozie dopełniają ekskluzywne czarne felgi w rozmiarze 16 cali.

Brabus Smart Fortwo EQ Racing Green Edition
Brabus Smart Fortwo EQ Racing Green Edition przód

Elektryczny crossover Smarta ma oferować 500 km zasięgu i 250 koni. Koncept już we wrześniu

Oprócz tego wewnątrz pojawiło się mnóstwo brązowej skóry Nappa, która jest przeszywana ręcznie. Na desce rozdzielczej znajdziesz trochę karbonu, a na pedałach pojawiły się aluminiowe nakładki.

Niestety Brabus nie dokonał żadnych zmian w układzie napędowym Smarta Fortwo EQ Racing Green Edition. Nadal mamy tu do czynienia z 82-konnym silnikiem elektrycznym. Pozwala on na osiągnięcie prędkości maksymalnej 130 km/h, wskazówka prędkościomierza minie liczbę 100 po 11,6 sekundy.

Brabus Smart Fortwo EQ Racing Green Edition
Brabus Smart Fortwo EQ Racing Green Edition wnętrze

Smart wraca do gry z autem, jakiego jeszcze nigdy nie produkował. Oczywiście będzie to elektryk

Baterie umieszczone w podwoziu mają pojemność 17,6 kWh, co przekłada się na zasięg około 129 kilometrów na jednym ładowaniu. Do miasta w zupełności to wystarcza.