Ten dwukolorowy Volkswagen Polo GTI ma tyle mocy co Golf R. Dogoni większość BMW (wideo)

Ostatni dzień czerwca był dniem premiery odświeżonej wersji szóstej generacji Volkswagena Polo w najmocniejszym wariancie GTI.

2.0 litrowa jednostka TSI o mocy 207 koni mechanicznych i momencie obrotowym 320 niutonometrów napędza przednie koła za pomocą 7-stopniowej przekładni DSG.

2021 Volkswagen Polo GTI oficjalnie. 207 KM i skrzynia automatyczna DSG w standardzie

Takie parametry pozwalają na osiągnięcie 100 km/h w czasie 6,5 sekundy oraz rozwinięcie prędkości 240 km/h. Jak na tak małe miejskie autko są to wartości w zupełności wystarczające.

Ale jak widać na załączonym materiale wideo, nie dla każdego. Właściciel dwukolorowego Polo GTI sprzed liftingu postanowił odwiedzić firmę TVS Engineering, która popracowała trochę nad jego egzemplarzem.

Efektem ich działań jest moc 300 koni mechanicznych i moment obrotowy 450 niutonometrów. Teraz malutkie Polo rozpędza się do 100 km/h w 6,3 sekundy.

ABT wziął na warsztat Volkswagena Golfa GTI, GTD oraz R. Najmocniejszy ma teraz 384 KM

Jest też w stanie osiągnąć prędkość 250 km/h, czyli taką do jakiej ograniczone jest większość dużo mocniejszych samochodów. Udało się to uwiecznić na nagraniu z niemieckiej autostrady bez ograniczeń prędkości.