Tak wygląda różnica między seryjnym RS7, a ABT RS7-R. Za to dopłacasz 400 000 złotych (wideo)

Samochody usportowione coraz częściej oferują osiągi bardzo zbliżone do tych, których możesz oczekiwać od aut czysto sportowych. Łatwo więc, o połączenie praktyczności i niesamowitych parametrów.

Oczywiście na rynku mnóstwo jest firm, które pozwalają na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników. Czasami wystarczy sama modyfikacja komputera sterującego silnikiem. Wszystko zależy od oczekiwań klienta.

ABT RS7-R, czyli nowe Audi RS7 Sportback o mocy 740 KM

Jednym z tunerów, który kompleksowo przerabia najszybsze modele na świecie, jest niemiecka firma ABT. Jej projekty znane są większości osób, które interesują się motoryzacją.

Być może słyszałeś już o ABT RS7-R, który bazuje na Audi RS7 Sportback. Oprócz pakietu stylistycznego charakteryzuje się on zwiększoną do 740 koni mechanicznych mocą silnika.

Seryjne RS7 skrywa pod maską 600-konną jednostkę 4.0 V8, która jest w stanie rozpędzić rodzinne auto do 100 km/h w 3,6 sekundy. Nie ma co ukrywać, to świetny wynik.

To Audi RS7 Spotback ma 740 KM i 920 Nm. ABT zbuduje tylko 125 egzemplarzy RS7-R (wideo)

Jeśli jednak jesteś ciekawy, jak wygląda w porównaniu z egzemplarzem zmodyfikowanym przez ABT, to mamy dla Ciebie odpowiednie nagranie wideo.