Tak wygląda nowe BMW Serii 3 G20 LCI. Subtelny lifting rozpowszechni układ miękkiej hybrydy

BMW Serii 3 generacji G20 zadebiutowało na rynkach światowych w 2018 roku. Już niedługo producent z Monachium zaprezentuje nam model LCI, czyli po faceliftingu.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia odświeżonego egzemplarza, co pozwoliło grafikom komputerowym na wirtualne odtworzenie zmian.

AMG nie miało szans z tym BMW Serii 3. Większa moc silnika nie pomogła kierowcy Merca (wideo)

Są one raczej kosmetyczne, ograniczają się do nowych reflektorów i delikatnie przeprojektowanych zderzaków. No ale nie ma co się dziwić, w końcu to tylko facelifting, który zawsze przeprowadzany był w taki sposób w BMW.

2022 BMW Serii 3 LCI
2022 BMW Serii 3 LCI

Wewnątrz kierowca będzie mógł najprawdopodobniej skorzystać z nowego systemu iDrive 8, który pojawił się w elektrycznym modelu iX. Ekran inforozrywki powinien mieć przekątną 14,9 cala.

Być może w gamie silnikowej pojawi się więcej wariantów z wykorzystaniem miękkiej hybrydy bazującej na systemie 48v. Takie rozwiązanie stosowane jest już między innymi w BMW Serii 5, czy X3.

BMW iX xDrive50, czyli bawarski elektryczny SUV z wibrującym systemem audio w fotelach

Nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie spodziewać się odświeżenia G20. Najwcześniej stanie się to we wrześniu, podczas targów motoryzacyjnych w Monachium.