Tak wygląda BMW M240i xDrive Cabriolet G43. Wiatr we włosach i dźwięk 3.0 litrowego R6

Graficy komputerowi nie potrzebowali zbyt dużo czasu aby ponownie zająć się przewidywaniem przyszłości. Tuż po premierze nowego BMW Serii 2 Coupe kilku z nich zabrało się do pracy.

Postanowili uzmysłowić nam, jak będzie wyglądała Seria 2 w odmianie Cabrio, która otrzyma oznaczenie modelowe G43. Jeden z grafików pokazał nawet cały proces tworzenia takiego renderu.

BMW Serii 2 Coupe G42 (2022) oficjalnie. Trzy silniki i cena poniżej 150 tysięcy złotych (wideo)

BMW Serii 2 w wersji bez dachu może się pojawić w ofercie kilka miesięcy po debiucie wersji Coupe. Ten ma nastąpić na początku przyszłego roku.

Najmocniejszą wersją zaprezentowaną przez bawarskiego producenta jest M240i xDrive z 3.0 litrową jednostką R6 Turbo o mocy 374 koni mechanicznych i 500 niutonometrach momentu obrotowego. Za Serię 2 Coupe należy zapłacić co najmniej 149 900 złotych, otrzymasz wtedy w zamian auto z 2.0 litrową jednostką benzynową o mocy 184 koni mechanicznych.

Już wiemy jak będzie wyglądało hybrydowe Ferrari 296 Spider. Premiera jeszcze w tym roku

Zamontowanie jej w modelu bez dachu z pewnością przyniosłoby jej właścicielom mnóstwo frajdy z jazdy. Zarówno jeśli chodzi o wiatr we włosach, jak i lepsze doznania akustyczne.