Tak się wczuł w muzę, że nie usłyszał wozu straży pożarnej. Uciekł w ostatnim momencie (wideo)

Już ponad miesiąc obowiązują nowe przepisy, które zmieniły trochę jeśli chodzi o kwestię przechodzenia pieszych przez jezdnię.

Jednym z zapisów, o którym nieco mniej się mówiło, niż o tym dotyczącym pierwszeństwa osób wchodzących na przejście, jest zakaz używania przez nich telefonów komórkowych.

Od 1 czerwca będziesz musiał zwolnić o 10 km/h, przepuścić pieszego i zachować dystans (wideo)

Oczywiście chodzi tylko o moment, w którym pieszy przechodzi przez jezdnię. Jest to bardzo uzasadnione, ponieważ podczas tej czynności człowiek powinien być skupiony na otoczeniu i wypatrywać czy nie czyha na niego jakieś niebezpieczeństwo.

Niestety przepis nie mówi nic o słuchaniu przez pieszych muzyki na słuchawkach. Produkty dostępne dzisiaj na rynku potrafią w bardzo dobry sposób wyciszyć dźwięki otoczenia, aby muzyka płynąca ze słuchawek przynosiła jak najwięcej przyjemności.

Nie widziałeś bardziej niezdecydowanego kierowcy. Zablokował karetkę pogotowia (wideo)

Takie aktywne wyciszenie ANC może jednak sprawić, że nie usłyszysz nadjeżdżającego samochodu uprzywilejowanego. Dokładnie taką sytuację zarejestrowała kamerka samochodowa, z której nagranie załączyliśmy. Młody chłopak w ostatniej chwili zwrócił uwagę na nadjeżdżający wóz strażacki.