Tak będzie wyglądało nowe, w pełni elektryczne Audi RS6 Avant. Może mieć nawet 800 KM

Nieubłaganie nadchodzące normy emisji spalin zabiją już wkrótce wszystkie samochody spalinowe. Nie wiemy tego od dziś, ale niestety nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić.

Oznacza to, że już niedługo nie powstanie kolejna generacja Audi RS6 czy BMW M5, przynajmniej w znanej nam do tej pory formie z bardzo głośnym i paliwożernym silnikiem.

Tak powstaje elektryczne Audi e-tron GT. Proces produkcji robi ogromne wrażenie (wideo)

Zastąpią je elektryczne odpowiedniki i mamy dla Ciebie wizję jednego z nich. Redakcja Autoevolution zaprezentowała nam jak mogłoby wyglądać nowe Audi RS6 zasilane prądem.

Do stworzenia grafiki wykorzystano oczywiście elementy znane z aktualnie najszybszego modelu elektrycznego w gamie z Ingolstadt, czyli Audi RS E-tron GT.

Audi RS e-tron GT Avant
Audi RS e-tron GT Avant fot. autoevolution

Musimy przyznać, że stylistycznie wygląda to obłędnie. Jak nie jesteśmy cały czas przekonani do produkcyjnej wersji e-trona, tak odmiana Avant prezentuje się wyśmienicie.

Audi RS6 C8 próbuje bronić honoru samochodów spalinowych. Zacięta walka z Teslą (wideo)

Za napęd mogłyby odpowiadać silniki elektryczne o łącznej mocy nawet 800 koni mechanicznych. Przyspieszenie do 100 km/h w granicach 3 sekund nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.