Szalona jazda małolatów na Nurburgring. Lata 80 w Niemczech wyglądały inaczej niż u nas (wideo)

Pod koniec lat 80 ubiegłego wieku w naszym kraju niewiele osób mogło sobie pozwolić na drogi samochód osobowy. Większość do przemieszczania się używała Fiatów 126p i 125p.

Za naszą zachodnią granicą wyglądało to nieco inaczej. BMW i Mercedesy spotykane były dosyć powszechnie na drogach, Niemcy już wtedy posiadali nawet bardzo dobrą sieć autostrad.

Na dwupasmówce poganiał swoim Golfikiem Porsche. Nie skończyło się to najlepiej (wideo)

Oglądając załączony materiał wideo możesz cofnąć się do wakacji roku 1989. Nagranie powstało w Nadrenii, na lokalnych autostradach oraz drogach krajowych.

Grupka młodych chłopaków zmierzała ku torowi wyścigowemu Nurburgring, aby tam przejechać kilka kółek podczas Touristenfahrten. Do dyspozycji mieli oni naprawdę szybkie jak na tamte czasy samochody.

W kadrze możesz zobaczyć 115-konnego Forda Escorta RS1600i oraz Opla Kadetta C Coupe 2.0E z silnikiem o takiej samej mocy. Kamera VHS umieszczona została natomiast na desce rozdzielczej Volkswagena Golfa GTI pierwszej generacji w specjalnej edycji Pirelli. 1.8 litrowy silnik 8-zaworowy generował tam 112 koni mechanicznych.

Oni dopiero mają gdzieś przepisy i policję. BMW M4 i Mercedes-AMG driftują w mieście (wideo)

W dzisiejszych czasach takie parametry nie robią wrażenia, ale jak na tamte lata były to bardzo szybkie auta. Na nagraniu widać jak młodzi kierowcy nie mogą się doczekać dojazdu na tor i ryzykują łamiąc przepisy.