Samochody robocze też mogą być szybkie. Który szybciej dowiezie ładunek na budowę? (wideo)

Auta z nadwoziem typu pickup to prawdziwe woły robocze, na które moda przyleciała do nas stosunkowo niedawno ze Stanów Zjednoczonych.

Coraz większa liczba producentów, również tych dostępnych w Europie, wprowadza do swojej oferty tego rodzaju auta. Chociaż zdarza się również, że zostają one ostatecznie wycofywane, tak jak na przykład Mercedes-Benz Klasy X czy Nissan Navara.

W styczniu 2022 nie kupisz już Nissana Navary. Pickup zniknie z salonów polskich dealerów

Bardzo rzadko pojawiają się w sieci porównania pickupów pod względem ich osiągów. To co zdecydowanie bardziej interesuje potencjalnych klientów to ich praktyczność i wytrzymałość.

Mając jednak do czynienia z kanałem CarWow nie spodziewajcie się takich testów. Tutaj wszystko jest dużo prostsze. Puste lotnisko, dwóch kierowców i dwa samochody. Pierwszy z nich to Toyota Hilux z 2.8 litrowym dieslem o mocy 204 koni mechanicznych.

Volkswagen nie uśmierci swojego pickupa! Będzie nowy Volkswagen Amarok w 2022 roku

Do pojedynku z Japończykiem stanął Volkswagen Amarok, który pod maską skrywa 3.0 litrową jednostkę TDI V6. Generuje ona aż 258 koni mechanicznych. Czy w takim wypadku Toyota ma jakiekolwiek szanse na wygraną? Sprawdź na załączonym nagraniu wideo.