Rozpędził stare A6 do granic możliwości. Ledwo wyprzedził karawan przy 250 km/h (wideo)

Jednymi z chętniej oglądanych filmów dotyczących motoryzacji na YouTube są te z rozwijaniem wysokich prędkości na niemieckich autostradach bez ograniczeń.

Zazwyczaj bohaterami nagrań są najnowsze i najmocniejsze egzemplarze. Od niedawna trend się zmienia, i aby pozyskać większe grono widzów kręci się filmy ze starszymi autami.

Ten 30-letni Golf jeździ szybciej niż nowe z salonu, a pod jego maską seryjny silnik (wideo)

Widziałeś już zapewne Volkswagena Golfa 2 generacji w wersji G60 lub starego Wartburga w próbie prędkości maksymalnej. Teraz możesz obejrzeć nagranie z udziałem Audi A6 C5 Quattro, którego 2.7 litrowy silnik benzynowy nie jest w najlepszej kondycji.

Seryjnie powinien on generować 250 koni mechanicznych i 350 niutonometrów. W czasach jego świetności przyspieszenie do 100 km/h trwało 6,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosiła 248 km/h.

Polak wybrał się Wartburgiem do Niemiec. Na autostradzie próbował zamknąć licznik (wideo)

O dziwo, mimo świecących się kontrolek na desce rozdzielczej samochód udało się rozpędzić do imponującej prędkości przekraczającej licznikowe 240 km/h. W pewnym momencie Audi ledwo było w stanie wyprzedzić pędzący ponad 200 km/h karawan, takich widoków w Polsce nie uświadczysz.