Przerobił Mazdę RX-8 jak w Need For Speed. W realu jeździ tak samo jak podczas gry (wideo)

Niezbyt popularnym na naszych drogach, aczkolwiek bardzo ciekawym samochodem jest z pewnością Mazda RX-8. Efektowna stylistyka, silnik Wankla oraz niestandardowy dostęp do kabiny poprzez charakterystycznie otwierane drzwi to jego cechy szczególne, o których być może wiedziałeś.

Trzeba mieć sporo szczęścia aby spotkać jeden z egzemplarzy na ulicy. Nie jest to zbyt często kupowane u nas auto, choć na całym świecie sprzedano prawie 200 000 sztuk RX-8.

Mazda CX-3 wyhamowała na pasie rozpędowym, mimo tego, że on się nie kończył (wideo)

Wielkim zaskoczeniem musiało być dla autora nagrania spotkanie Mazdy po gruntownym tuningu, której kierowca za nic miał przepisy ruchu drogowego.

Na załączonym materiale wideo możesz zobaczyć jak jeden ze szczęśliwych posiadaczy RX-8 stwierdził, że wyłączony z ruchu pas pobocza będzie idealnym miejscem do wyprzedzenia ciężarówki. Chwilę przed manewrem zademonstrował moc swojego silnika, wywołując efektowne płomienie z końcówek układu wydechowego.

On po prostu nie mógł poczekać. Wyprzedzanie poboczem to dla niego bułka z masłem (wideo)

Dodatkowo, w samochodzie brakuje przedniej tablicy rejestracyjnej. Wielu miłośników tuningu decyduje się na ten ryzykowny krok, twierdząc, że bez niej auto wygląda dużo lepiej.