Przejście dla pieszych na zakręcie dwupasmowej, mokrej drogi. No co mogło pójść nie tak? (wideo)

Jak już z pewnością doskonale wiesz, aktualne przepisy dają pierwszeństwo pieszym mającym zamiar przejść na drugą stronę ulicy. W sieci mnóstwo jest już nagrań, które pokazują do jak niebezpiecznych sytuacji to doprowadza.

Najgorzej bywa w miejscach, gdzie zebry umieszczone są na dwupasmowych drogach, z nieco wyższą dopuszczalną prędkością przejazdu. Przedstawione nagranie wideo pochodzi z Mikołowa, w województwie śląskim. Tam, na trasie DK81 znajduje się takie dosyć niebezpieczne przejście dla pieszych.

Widząc pieszego na przejściu, zamiast hamulca wcisnął gaz. Cudem uniknął potrącenia (wideo)

Pędzący dwupasmową drogą kierowcy czasami zapominają, że nagle przed ich nosem może pojawić się człowiek, który będzie chciał przejść na drugą stronę ulicy. Często nie pomagają nawet widoczne znaki ostrzegające o zbliżaniu się do pasów.

Na załączonym nagraniu uwieczniono kolizję czterech samochodów spowodowaną zagapieniem się kierowców. Mamy nadzieję, że oprócz uszkodzeń aut, nikomu nic się nie stało.

Pędził Fiestą jak w GTA. Otrząsnął się w ostatniej chwili przed przejściem dla pieszych (wideo)

Być może w tym miejscu warto pomyśleć o zainstalowaniu sygnalizacji świetlnej. Podobno nie była to pierwsza tego typu sytuacja na tym przejściu dla pieszych.