Prima Aprilis dawno za nami, a oni nadal chcą wsadzić silnik diesla do starego Audi R8 (wideo)

Montowanie nieoczywistych jednostek napędowych pod maskę samochodów, głównie tych egzotycznych, nie jest zbyt powszechnym zjawiskiem. Chociaż fakt, mieliśmy już do czynienia z tego typu szaleństwami.

Być może niedawno czytałeś o Porsche 911, którego właściciel postanowił wsadzić pod tylną klapę silnik z Hondy. Głośno też było o kolesiu, który upchnął w komorze Forda Crown Victoria 27-litrową jednostkę z czołgu.

W życiu byś nie wpadł na taki pomysł. Wstawił do swojego Porsche silnik z Hondy Civic (wideo)

Tym razem mamy dla Ciebie coś bardziej pasującego na polskie drogi. Jakiś czas temu mogłeś widzieć nagranie z Audi R8, do którego rzekomo zamontowano legendarny silnik 1.9 TDI. Był to oczywiście żart przygotowany na Prima Aprilis, ale…

Twórcy wspomnianego filmu postanowili, że jednak tego dokonają. Nie będzie to co prawda jednostka o pojemności 1.9, ale silnik w układzie V6 lub V8.

Wstawił do samochodu 27-litrowy silnik z czołgu i dorzucił mu jeszcze dwie turbiny (wideo)

Aktualnie mechanicy starają się wybrać jak najlepszą opcję, która będzie pasowała do konstrukcji R8. Głównym problemem może być zmieszczenie skrzyni biegów. Trzymamy kciuki za ten projekt i będziemy śledzić na bieżąco poczynania chłopaków.