Porsche Vision Renndienst to elektryczny dostawczak, którego nigdy się nie spodziewałeś

Czy w ogóle kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie, dlaczego Porsche nie produkuje samochodów dostawczych? Dokładnie, nam też nigdy się to nie przytrafiło.

Niektórzy producenci kojarzeni są tylko z jednym rodzajem samochodów i nawet nie przychodzi Ci do głowy, że mogliby zbudować coś zupełnie nowego.

Porsche Vision Renndienst Concept
Porsche Vision Renndienst Concept wnętrze

Porsche Macan (2022) po faceliftingu oficjalnie. Brak wersji Turbo nie daje powodów do narzekań

Któryś z pracowników Porsche jednak pomyślał w taki sposób i rzucił na tapetę stworzenie samochodu dostawczego. Projekt powstał w 2018 roku, ale pokazano go dopiero w roku 2020. Teraz dopiero zaprezentowano pierwsze zdjęcia z jego wnętrza.

Znajdziesz tam miejsce dla pięciu osób z centralnie umieszczonym fotelem kierowcy. Futurystyczny kokpit, mnóstwo ekranów, oraz wielki panoramiczny szyberdach robią wrażenie.

Porsche Vision Renndienst Concept
Porsche Vision Renndienst Concept wnętrze

Niestety, póki co Porsche nie ma planów na stworzenie wersji produkcyjnej Vision Renndienst. Szkoda, bo mógłby on korzystać z płyty podłogowej elektrycznego Volkswagena ID.Buzz.

Porsche Vision Renndienst Concept
Porsche Vision Renndienst Concept przód

Elektryczny Transporter przejedzie nawet 550 km. VW ID.Buzz zadebiutuje w 2023 roku (wideo)

Pytanie tylko, czy prawdziwi fani Porsche nie mieliby nic za złe zarządowi z Zuffenhausen. Już stworzenie SUVa 20 lat temu wywołało u nich ogromny szok.