Pomyliła gaz z hamulcem w aucie elektrycznym. Czołowo zderzyła się ze ścianą (wideo)

Założymy się, że niejednokrotnie przeklinałeś projektantów wjeżdżając bardzo wąskim ślimakiem w jednej z polskich galerii handlowych.

Ograniczona ilość miejsca skutkuje takimi a nie innymi możliwościami w budowaniu tego typu wjazdów na parkingi podziemne. Z pewnością często widziałeś ślady na ścianach, które są efektem nieostrożnej jazdy w ciasnych zakrętach.

Tesla jeździ po parkingu nie zwracając uwagi na przeszkody. Wizja przyszłości przeraża (wideo)

Często tego typu drogi są jednokierunkowe. W takich przypadkach jest dużo prościej, ponieważ można korzystać z całej szerokości pasa. Zdarzają się jednak także dwukierunkowe opcje, wtedy może dojść do niebezpiecznych sytuacji.

Jedną z nich zarejestrował wideorejestrator zamontowany w jednym z opuszczających parking samochodów. Na jednym z zakrętów niespodziewanie zza ściany wyjechała kobieta elektrycznym chińskim samochodem o nazwie Xpeng P7.

Xpeng P7
Xpeng P7

Pani za kierownicą była w takim szoku, że zamiast wcisnąć hamulec postanowiła przyspieszyć. Efektem tego było oczywiście czołowe zderzenie ze ścianą.

Mistrz parkowania. Zamiast hamulca wcisnął gaz. Tesla zareagowała natychmiastowo (wideo)

Przy okazji, Xpeng P7 to chiński odpowiednik Tesli Model S. Jego baterie, w zależności od wersji, pozwalają na przejechanie od 570 do nawet 700 kilometrów na jednym ładowaniu. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 4,7 sekundy.

Well they ain’t been driven around the bend or up the wall…
byu/Reg_Cliff inIdiotsInCars