Pojedynek piekielnie szybkich aut rodzinnych. Jednemu podczas startu odpadła kamera (wideo)

Wydawałoby się, że wyścig tych dwóch modeli widzieliśmy już setki razy i nie ma sensu powtarzać tego samego. Bardzo wyrównane parametry zapewniają jednak zawsze pojedynki pełne niespodzianek i dobrej walki.

Najszybsze wersje rodzinnych samochodów z Ingolstadt i ze Stuttgartu znowu stanęły ramię w ramię na linii startu toru do wyścigów równoległych.

Audi RS Q8 vs. BMW X5 M: niemiecki SUV dosłownie wciągnął swojego konkurenta. Jest tańszy i szybszy (wideo)

Audi RS6 z 4.0 litrowym silnikiem V8 oferuje kierowcy 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów momentu obrotowego. O bezbłędne przekazywanie tych parametrów na jezdnię dba legendarny napęd quattro oraz automatyczna przekładnia 8-biegowa tiptronic.

Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ pod maską skrywa również 4.0 litrową jednostkę V8 biturbo. Jest ona jednak delikatnie mocniejsza, bo generuje 612 koni mechanicznych i aż 850 niutonometrów. Tutaj inżynierowie Mercedesa opracowali napęd na cztery koła z odłączaną przednią osią 4MATIC+, a automatyczna skrzynia biegów posiada 9 przełożeń.

Tak wygląda nowy Mercedes-AMG C 63. Pod maską hybrydowe 550 KM i brak 8 cylindrów

Dziennikarze przetestowali oba samochody zarówno podczas startu z wykorzystaniem procedury Launch Control jak i bez tej funkcji. Dodatkowo wykonano dwa przejazdy z rolki. Ciężko było wytypować zwycięzcę każdego z tych zaciętych pojedynków.