Oto Legende Automobiles Renault Turbo 3. Spalinowy silnik przekazuje 400 KM na tylną oś

Niedawno prezentowaliśmy Ci zapowiedź współczesnej interpretacji legendarnego Renault 5 Turbo. Miała ona zostać przygotowana przez francuską firmę Legende Automobiles.

Nadszedł moment, w którym światło dzienne ujrzał gotowy projekt o nazwie Turbo 3. Jest dokładnie tak, jak się tego spodziewaliśmy, auto robi ogromne wrażenie.

Legende Automobiles Renault Turbo 3
Legende Automobiles Renault Turbo 3 tył

Renault 5 Turbo we współczesnej interpretacji od Legende Automobiles. Premiera już wkrótce

Karbonowe nadwozie nie pozostawia złudzeń na jakim samochodzie wzorował się producent. Klasyczne linie przeplatają się z nowoczesną technologią, chociażby w postaci oświetlenia wykonanego w technologii LED.

Legende Automobiles Renault Turbo 3
Legende Automobiles Renault Turbo 3 wnętrze

Wewnątrz mamy podobną sytuację. Projekt narysowany w stylu lat 80 ubiegłego wieku wykończono współczesnymi materiałami i przemycono trochę elektroniki. Mamy tam wirtualny kokpit, dwustrefową klimatyzację i klatkę bezpieczeństwa zbudowaną nad… silnikiem spalinowym umieszczonym z tyłu.

Legende Automobiles Renault Turbo 3
Legende Automobiles Renault Turbo 3 wnętrze

Audi Quattro powraca w elektrycznej wizji z przyszłości. Możesz stać się właścicielem za 290€

Tak, Legende Automobiles nie zastosował napędu elektrycznego, tylko benzynowy. 400 koni mechanicznych produkowanych jest przez turbodoładowaną jednostkę czterocylindrową. Moc przekazywana jest oczywiście na tylną oś. Nie znamy niestety osiągów, ani proponowanej ceny.