Oto elektryczny odpowiednik Klasy E. Mercedes EQE ma wnętrze z EQS. Debiut we wrześniu

We wrześniu w ofercie Mercedesa pojawi się kolejny w pełni elektryczny model zbudowany od podstaw. Po efektownym EQS przyszła pora na nieco mniejsze EQE.

Już teraz mamy dla Ciebie pierwszą oficjalną zapowiedź bezemisyjnego odpowiednika Mercedesa Klasy E. Oprócz niego, na targach motoryzacyjnych w Monachium zobaczymy pierwszy w pełni elektryczny model ze znaczkiem AMG, oraz drugi ze znaczkiem Maybach.

Boisz się Mercedesa EQS? Możesz kupić Klasę S 580 e. Hybryda Plug In ma palić 1.1 l na 100 km

Mercedes EQE stylistycznie nie powinien być zaskoczeniem. Najprawdopodobniej znajdziemy w nim bardzo podobne linie do tych znanych z EQS. Mercedes już od dawna przyzwyczaja nas do podobnej stylistyki wszystkich swoich modeli, utrudnia to czasem ich identyfikację.

2022 Mercedes EQE
2022 Mercedes EQE wnętrze

Również wewnątrz nie ma co oczekiwać rewolucji. Wielkie ekrany umieszczone na całej desce rozdzielczej zrobią wrażenie na każdym. Podobnie jak efektowne oświetlenie ambientowe.

Mnóstwo nowych SUVów od Mercedesa-EQ w natarciu. Pojawi się nawet elektryczny Maybach

Z racji nieco mniejszych rozmiarów, nie powinniśmy się spodziewać zasięgu rzędu 770 kilometrów, jak to ma miejsce w przypadku EQS. Możemy natomiast oczekiwać podobnych osiągów, jeśli chodzi o przyspieszenie. Okolice 4 sekund do 100 km/h nie powinny nikogo zdziwić.