Nowe Audi A8 nie będzie limuzyną. Producent kombinuje jak odbić klientów Mercedesowi

Audi postanowiło się pochwalić jak będą wyglądały ich flagowe produkty w niedalekiej przyszłości. Zrobili to przy pomocy modelu Grand Sphere Concept.

Auto ma prezentować język stylistyczny i główne założenia, które będą przyświecały powstaniu nowej generacji Audi A8, które oczywiście będzie już w pełni elektryczne. Na rynku powinno się ono pojawić już niedługo, bo w 2024 roku.

Tak może wyglądać najbardziej luksusowe Audi A8 w historii. Wersja „Horch” z W12 imponuje

Jak łatwo zauważyć, nie możemy tu mówić o typowej dla limuzyny sylwetce. Jak twierdzi projektant, Mark Lichte, Audi A8 przegrało obecnie walkę z Mercedesem Klasy S. Mowa tu o liczbach dotyczących sprzedaży. Stwierdzono więc, że trzeba w inny sposób przyciągnąć do siebie klientów i wymyślić coś zupełnie nowego.

Audi Grand Sphere Concept
Audi Grand Sphere Concept wnętrze

Futurystyczne wnętrze z dwoma luksusowymi fotelami, które przypominają bardziej leżanki, sugerują nacisk na autonomię. Kierowca będzie mógł podczas jazdy się zrelaksować i oddać prowadzenie komputerom.

Elektryczny napęd ma zapewnić nie tylko fantastyczne osiągi, ale również zasięg na poziomie 700 lub nawet 800 kilometrów.

Audi RS6 C8 próbuje bronić honoru samochodów spalinowych. Zacięta walka z Teslą (wideo)

Audi Grand Sphere Concept będziesz mógł zobaczyć na żywo już we wrześniu. Niemiecki producent zaprezentuje ten koncept podczas targów motoryzacyjnych w Monachium.