Nowa Kia Sportage (2022) bez hybrydy na początku. Wiemy jakie silniki trafią do oferty

Niemal miesiąc temu Kia zaprezentowała nam oficjalnie nową generację SUVa Sportage. Owszem, otrzymaliśmy wiele informacji, ale zabrakło najważniejszej.

Nie podano wówczas wariantów napędowych dostępnych w nowym modelu. Dopiero teraz Kia podzieliła się z nami kilkoma szczegółami na ten temat.

Oto nowa Kia Sportage (2022). Koreańczycy pokazali oficjalne zdjęcia, jest przełom

Na początku auto będzie oferowane wyłącznie w dwóch wersjach silnikowych. Co ciekawe, żadna z nich nie będzie hybrydą. Klienci będą mogli wybierać spośród sprawdzonych konstrukcji: benzynowej oraz wysokoprężnej.

2023 Kia Sportage
2023 Kia Sportage wnętrze

Pierwszy wariant to turbodoładowana jednostka TGDI o pojemności 1.6 litra. 4 cylindry są w stanie osiągnąć moc maksymalną wynoszącą 177 koni mechanicznych oraz moment obrotowy na poziomie 265 niutonometrów. Silnik benzynowy będzie można połączyć z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegowym automatem DCT.

Drugą opcją jest silnik diesla o pojemności 2.0 litrów. Oferuje on moc 183 konie mechaniczne, a moment obrotowy wynosi aż 416 niutonometrów. To nowość w ofercie koreańskiego producenta i będzie ona dostępna tylko z 8-biegowym automatem.

Kia Sportage 2022
Kia Sportage 2022 bok

Właśnie tak może wyglądać nowa Kia Sportage. Azjaci pokazują jak tworzy się rendery (wideo)

Warianty hybrydowe mają się pojawić w ofercie w późniejszym czasie. Nadal nie wiemy ile będzie kosztowała nowa Kia Sportage oraz kiedy dokładnie trafi do naszych salonów.