Novitec zwiększył moc w Ferrari SF90 Stradale. Nie jest to jednak ich ostatnie słowo (wideo)

Niemiecki tuner samochodów najwyższej klasy pracuje cały czas nad pakietem stylistycznym dla jednego z najnowszych modeli Ferrari. SF90 Stradale już niedługo zostanie zaprezentowane w bardzo agresywnie wyglądającej odmianie, z mnóstwem wykonanych w pełni z karbonu elementów.

Mimo projektu, który cały czas jest na etapie rozwoju, Novitec chciał pochwalić się tym, co już ma w ofercie dla klientów posiadających wspomniany wyżej model Ferrari.

Novitec żegna Ferrari F8 Tributo w odpowiedni sposób. Powstanie tylko 15 sztuk N-Largo (wideo)

Głównym bohaterem załączonego nagrania wideo jest autorski układ wydechowy, który znacznie poprawia brzmienie 4.0 litrowego silnika V8, ale również jego osiągi. Seryjnie sam motor spalinowy oferuje 780 koni mechanicznych, natomiast po odetkaniu go w odpowiedni sposób moc wzrosła do 813 koni mechanicznych.

Ferrari SF90 Stradale Novitec
Ferrari SF90 Stradale Novitec tył

W połączeniu z seryjnym napędem elektrycznym daje to łącznie 1 033 konie mechaniczne. Przyspieszenie do 100 km/h powinno zajmować 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna przekroczyć 340 km/h.

To Ferrari SF90 ma 1100 KM i złote koła z centralną śrubą. Złodziej potrzebuje 5 sekund

Do tego, klient Noviteca może sobie zażyczyć felgi wyprodukowane we współpracy z firmą Vossen, a także sprężyny obniżające zawieszenie o 30 milimetrów z przodu i 25 milimetrów z tyłu. Pozostaje nam tylko czekać na pełny pakiet wraz z poprawkami stylistycznymi. Naszym zdaniem, SF90 ma ogromny potencjał.