Nie trzymasz obu rąk na kierownicy? Czeka na Ciebie mandat w wysokości 500 złotych

Być może niewielu z Was wie, ale w taryfikatorze mandatów istnieje zapis, poprzez który łatwo możesz stracić z portfela aż 500 złotych. Wystarczy, że nie będziesz trzymał obu rąk na kierownicy.

Przepis dotyczy na szczęście tylko momentu kontroli policyjnej. Jeśli nie zastosujesz się do poleceń funkcjonariusza i Twoje ręce nie będą na widoku, ma on prawo bezdyskusyjnie wlepić Ci 500-złotowy mandat.

Wysłał na policję nagranie z wymuszeniem pierwszeństwa. Nie przewidział jednego (wideo)

Podobnie sprawa ma się w sytuacji, gdy wysiądziesz z samochodu bez pozwolenia policjanta. Takie zachowanie może być uznane za niebezpieczne i również odpowiednio ukarane.

Od jakiegoś czasu policjanci mają prawo prowadzić kontrolę w dowolnym miejscu. Parkując nawet w niedozwolonym miejscu nie mają obowiązku używania sygnałów świetlnych. Dotyczy to zarówno radiowozów oznakowanych jak i nieoznakowanych.

Oni dopiero mają gdzieś przepisy i policję. BMW M4 i Mercedes-AMG driftują w mieście (wideo)

Co więcej, jeśli podczas kontroli funkcjonariusz poprosi o podanie przebiegu Twojego auta, masz obowiązek mu go udostępnić w celu wpisania go do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Pamiętaj również o wożeniu w samochodzie maseczki. Podczas ewentualnej kontroli policyjnej zakrycie ust oraz nosa jest nadal niestety obowiązkowe.