Następca Lamborghini Aventadora nawiązujący do Countacha wygląda obłędnie. Zróbcie to!

W marcu tego roku minęło 50 lat od zaprezentowania światu nowej jakości Lamborghini. Model Countach LP 500 ujrzał wtedy światło dzienne podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Jako, że było to tak dawno temu, i obchodzimy okrągłą rocznicę, projektanci ARC Design postanowili sprawdzić, jak mogłaby wyglądać współczesna interpretacja flagowego Lamborghini. Akurat wszyscy czekamy na następcę Aventadora, więc to kolejny powód aby spróbować wskrzesić legendę.

Pod maskę następcy Aventadora trafi zupełnie nowy silnik. Widlaste 12 cylindrów nadal w grze

Lamborghini Countach
Lamborghini Countach bok fot. ARC Design

Patrząc na bryłę, nie możemy mieć żadnych wątpliwości co do tego, z jakim samochodem mamy do czynienia. Linie są tak charakterystyczne, że nie da się ich pomylić z niczym innym. Całe nadwozie wykonano z kutego karbonu, który jest częściowo widoczny na owiewkach za drzwiami.

W aucie zawitało oczywiście mnóstwo nowoczesnej technologii. Fizyczne lusterka zastąpiono kamerami aby oczyścić nadwozie. Reflektory wykonano w technologii LED z laserowymi światłami drogowymi, a w tylnej części nadwozia pojawiło się aktywne skrzydło.

Lamborghini Countach
Lamborghini Countach tył fot. ARC Design

Wewnątrz znajdziesz potężny pionowy ekran dotykowy, oraz mnóstwo skóry w kolorze przypominającym tę z epoki. Jeśli chodzi o jednostkę napędową, śmiało można by było zastosować napęd elektryczny, ale również hybrydowy oparty na 12-cylindrowym silniku spalinowym.

Lamborghini Countach
Lamborghini Countach wnętrze fot. ARC Design

Nie zdążyłeś zamówić Lamborghini Sian? Może jednak jeszcze nie wszystko stracone

Mamy nadzieję, że projektanci Lamborghini widzieli już te grafiki, i że da im to do myślenia. Stworzenie takiego modelu, nawet w bardzo limitowanej liczbie egzemplarzy, byłoby genialnym posunięciem ze strony Włochów.