Na świecie jeździ już 15 000 SUVów Lamborghini. W przyszłym roku będzie on 800-konną hybrydą

Nigdy nie było tajemnicą, że Lamborghini decydując się na stworzenie SUVa ma zamiar poprawić swoje wyniki finansowe i liczy na znaczne zwiększenie statystyk sprzedaży.

Cel ten udało się osiągnąć, i na świecie jeździ już aż 15 000 egzemplarzy Urusa. Auto napędzane 4.0 litrowym silnikiem V8 oferuje kierowcy 650 koni mechanicznych i 850 niutonometrów momentu obrotowego. Dzięki temu wielki SUV jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 3,6 sekundy oraz osiągnąć prędkość aż 305 km/h.

To jeden z najgłośniejszych Urusów na świecie. Novitec Esteso ma ponad 780 KM (wideo)

Egzemplarz numer 15 000 posiada kierownicę po prawej stronie i trafi na rynek brytyjski. Karoserię pokryto szarym matowym lakierem Grigio Keres Matt, który w kilku miejscach rozświetlany jest zielonymi akcentami Verde Scandal.

Lamborghini Urus
Lamborghini Urus

Najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku czeka nas facelifting Urusa. Model nazwany EVO będzie charakteryzował się nieco lżejszą konstrukcją oraz jeszcze mocniejszym układem napędowym.

Przeskoczył nad swoim Lamborghini drugim Lambo. Urus należy do mojej żony (wideo)

Oprócz silnika spalinowego kierowca będzie miał do dyspozycji napęd elektryczny, który wspólnie z 4.0 litrowym V8 będzie generował nawet 800 koni mechanicznych.