Myślał, że mocniejsze RS4 da mu dużą przewagę. BMW M5 okazało się trudnym rywalem (wideo)

Zacięte pojedynki walczących ze sobą kierowców reprezentujących przeciwne obozy motoryzacyjne, to jedne z najchętniej oglądanych nagrań związanych z autami w sieci.

Szczególnie posiadacze samochodów niemieckich marek lubią rywalizować i przekrzykiwać się między sobą. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy najlepszy jest Mercedes AMG, BMW M czy Audi RS. Każde z nich ma swoich zwolenników i przeciwników.

Quattro w Audi RS6 pozwoliło na lepszy start, ale Mercedes-AMG E63 S się nie poddał (wideo)

Do weryfikacji dochodzi podczas wyścigów, niestety zazwyczaj tych nielegalnych, na drogach publicznych. Tutaj mamy akurat dla Ciebie idealny przykład, że wystarczy pusta płyta lotniska, która zapewni mnóstwo frajdy i bezpieczeństwo.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz kilka wyścigów w wykonaniu bardzo szybkich niemieckich sedanów sprzed lat. Wielbiciele czterech pierścieni będą wzdychać do szarego egzemplarza Audi RS4 B7.

4.2 litrowa jednostka V8 generuje w nim 420 koni mechanicznych i 430 niutonometrów, które przekazywane są na asfalt za pomocą legendarnego napędu Quattro.

Jadąc BMW M5 z przyczepą w drodze nad morze złoił skórę dzieciakowi w VW Golfie GTI (wideo)

Tuz obok niego ustawiono, najlepszą według nas, generację M5. Model e39 wyposażono w 5.0 litrowy silnik V8 oferujący kierowcy 400 koni mechanicznych i 500 niutonometrów, które trafiają na tylną oś.

Oba auta, nawet w tak łatwych wyścigach, mają swoje wady i zalety. Gdy jeden zyskuje przewagę na starcie, drugi odrabia straty przy wyższych prędkościach.