Musieli wyciąć otwory, żeby zmieścić dwie turbiny pod maską Ferrari F12berlinetta (wideo)

Ferrari F12berlinetta to zdecydowanie jeden z najciekawszych modeli włoskiego producenta ostatnich lat. Wysoko kręcący się silnik V12 sprawiał, że włosy się jeżyły na głowie.

Wolnossąca jednostka benzynowa o pojemności 6.3 litra generowała 740 koni mechanicznych i 690 niutonometrów momentu obrotowego, co pozwalało na osiągnięcie prędkości 340 km/h i przyspieszenie do 100 km/h w 3,1 sekundy.

Tesla Model S P100D vs. Ferrari F12: Oba mają około 750 koni mechanicznych, ale jeden z nich ośmieszył drugiego

Nie dla każdego jednak jest to wystarczająco szybko. Chłopaki z kanału na YouTube DailyDrivenExotics postanowili, że poprawią osiągi swojego czerwonego egzemplarza.

Udało im się tego dokonać montując dwie potężne turbosprężarki. Wymusiło to nawet wycięcie otworów w masce, bo inaczej nie byłoby szans na zmieszczenie wszystkiego w komorze silnika.

Jeśli kojarzysz seryjny egzemplarz F12berlinetta, jako ten z niesamowitym dźwiękiem wydobywającym się z układu wydechowego, to sprawdź jak brzmi wersja podwójnie doładowana.

Novitec żegna Ferrari F8 Tributo w odpowiedni sposób. Powstanie tylko 15 sztuk N-Largo (wideo)

Nie możemy się już doczekać kiedy zabiorą swoje auto na tor wyścigowy i wcisną gaz nieco mocniej. Być może wtedy dowiemy się również, jaką moc ostatecznie udało się osiągnąć.