McLaren F1 GTR, który wygrał LeMans w 1995 roku do kupienia za 50 tysięcy złotych (wideo)

Niedawno wspominaliśmy o tym, że Ferrari podjęło współpracę z firmą produkującą miniaturowe wersje samochodów Amalgam Collection.

Każdy z klientów zamawiających nowy włoski supersamochód będzie mógł poprosić o stworzenie, oczywiście za odpowiednio wysoką cenę, repliki swojego egzemplarza.

Ferrari są zbyt tanie? Włosi znaleźli sposób by wyciągnąć od klientów kolejne 40 tysięcy (wideo)

Jeśli wątpisz w umiejętności firmy zajmującej się produkcją modeli w skali, polecamy Ci obejrzeć załączony materiał wideo.

McLaren F1 GTR Amalgam Collection
McLaren F1 GTR Amalgam Collection

Jedną z replik, które Amalgam Collection posiada w swojej ofercie jest McLaren F1 GTR, zwycięski egzemplarz z LeMans 1995. Model w skali 1:8, o długości około 60 centymetrów jest limitowany do 199 egzemplarzy. Każdy z nich kosztuje 13 030… dolarów, czyli około 49 500 złotych.

Co jest tak wyjątkowe w akurat tym modelu? Producent zdecydował się stworzyć jeden egzemplarz, na który naniesiono wszystkie uszkodzenia powstałe podczas zwyciężonego przez niego wyścigu.

Malował go ręcznie przez 20 dni. Zobacz efekt końcowy na McLarenie 720S Gulf

Artyści pracujący w Amalgam Collection odwzorowali wszelkie zabrudzenia, odpryski, uszkodzenia felg czy podarte naklejki. To się nazywa dbałość o szczegóły.