Mamy zdjęcia nowego Hyundaia Elantry N. Wyciekły do sieci tuż przed oficjalną premierą

Już jutro, czyli 14 lipca, zobaczymy w pełnej krasie nowego Hyundaia Elantrę w usportowionej odmianie z literką N. Dziś natomiast wyciekły do sieci pierwsze oficjalne zdjęcia.

Nie są one co prawda najwyższej jakości, ale pozwalają rzucić okiem na stylistykę owego modelu. Na klapie bagażnika możesz zauważyć napis Avante, tak właśnie nazywany jest ten model na rynku rodzimym, czyli w Korei Południowej

> Hyundai Elantra N (2022) testowany na torze Nurburgring: mocniejsza wersja o mocy 280 KM

Sportowa odmiana Elantry wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Już standardowa wersja posiada dosyć agresywne linie nadwozia. Nowe zderzaki, lotka na klapie oraz charakterystyczny lakier dopełniły dzieła.

2022 Hyundai Elantra N
2022 Hyundai Elantra N przód

Pod maską najprawdopodobniej znajdziesz 2.0 litrową jednostkę benzynową znaną z modelu i30 N. 280 koni mechanicznych będą z pewnością przekazywane na przednią oś za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej, lub opcjonalnej 8-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej.

Hyundai i30 N po liftingu (2021) zaprezentowany: wersja Performance zyskała +5 KM

W oczekiwaniu na oficjalną informację prasową bogatą w dane techniczne zapraszamy do oglądania załączonych zdjęć. Już niedługo zobaczysz ich więcej oraz w lepszej jakości.