Ma ponad 800 KM, więc był pewny wygranej nad Mercedesem-AMG. Mocno się zdziwił (wideo)

Wyścigi między samochodami wyprodukowanymi w Europie, oraz tymi ze Stanów Zjednoczonych, zazwyczaj przynoszą dużo emocji i nieprzewidywalnych wyników.

Redakcja TheStraightPipes postanowiła zestawić ze sobą w pojedynku równoległym dwa bardzo szybkie, ale jednocześnie praktyczne auta.

Quattro w Audi RS6 pozwoliło na lepszy start, ale Mercedes-AMG E63 S się nie poddał (wideo)

Pierwszy z nich to Dodge Charger Hellcat Redeye, którego 6.2 litrowy silnik V8 z kompresorem generuje aż 808 koni mechanicznych i 958 niutonometrów momentu obrotowego.

Drugiego z pewnością kojarzysz dużo lepiej. To Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ w wersji kombi. Dane techniczne powinieneś znać już na pamięć. To 4.0 litrowe V8 o mocy 612 koni mechanicznych i momencie obrotowym równym 850 niutonometrom.

W przypadku Dodge’a, wszystko co wyprodukuje silnik trafia na tylną oś. Napęd na cztery koła z kolei mocno poprawia osiągi w Mercedesie i sprawia, że Charger ma spore kłopoty, mimo prawie 200 koni mechanicznych przewagi.

Spalił gumę Hellcatem na skrzyżowaniu. Bili mu brawo gdy zaczął uciekać przed policją (wideo)

Do drugiego z wyścigów, Mercedesa przestawiono w tryb tylnonapędowy, przez co pozbawiono go procedury startu. Mimo to, pojedynek był bardzo wyrównany.