Kupując Koenigsegga za 23 miliony zł musisz być sprawny fizycznie, bo się ośmieszysz (wideo)

Wielu z nas marzy o posiadaniu najdroższych samochodów na świecie. Nie tylko luksusowych limuzyn, ale również tych najszybszych hypercarów, których moc przekracza 1 000 koni mechanicznych.

Sam zakup takiego auta jest olbrzymim kosztem, który jest tylko preludium do tego, na co musi być nas stać w całym okresie użytkowania. Ogromne będą ceny ubezpieczenia czy obsługi serwisowej, które rocznie potrafią przekroczyć kwotę zakupu całkiem niezłego auta klasy premium.

Christian von Koenigsegg prezentuje Jesko w wersji Attack. 1600 KM i 531 km/h (wideo)

Rekompensatą są oczywiście niespotykane nigdzie indziej osiągi, aspekt inwestycyjny, oraz uznanie wśród znajomych kolekcjonerów. Kupując najdroższe samochody sportowe nie wystarczy być przygotowanym na nie tylko finansowo. Przyda się również trochę treningów, aby nasze ciało było jak najbardziej sprawne i zwinne.

Po co? Odpowiedź znajdziesz na załączonym materiale wideo. Kosztujący około 5 milionów euro Koenigsegg One:1 wymaga nieco gimnastyki aby zasiąść w kabinie. Tym bardziej, jeśli jest się trochę większym człowiekiem niż Woody Allen.

Potrafi rozpędzić się do 530 km/h. Zobacz z jaką łatwością prowadzi się Koenigsegg Jesko (wideo)

Koenigsegg One:1 to auto bazujące na modelu Agera, którego moc 5.0 litrowego silnika V8 wynosi 1 360 KM oraz 1 371 niutonometrów. Samochód waży dokładnie 1 360 kilogramów, stąd nazwa One:1, czyli jeden do jednego. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 2,8 sekundy, a od 0 do 400 km/h zaledwie 21,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 440 km/h.

https://youtu.be/MFkmp_46Yg8