Kierowca ciężarówki szaleje we Francji. Kompletnie olewa wysokie mandaty (wideo)

Nie raz już pisaliśmy o problemie wyprzedzających się na autostradzie ciężarówek z naczepami. A w zasadzie o tym, że problem z takim zjawiskiem mają kierowcy osobówek.

Jak widać na załączonym nagraniu wideo, nie tylko drogach wielopasmowych ciężarówki się wyprzedzają. Na mniejszych drogach krajowych bywa nawet ciekawiej.

Nie zrozumiesz dlaczego tak zrobił. Kierowca Forda Ka sam nie wie po co wyprzedzał (wideo)

Film pochodzi spod francuskiej miejscowości Blois, gdzie jeden z kierowców TIRa zauważył dziwnie zachowującego się kolegę po fachu z czeskiej firmy transportowej.

Postanowił, że uwieczni jego wyczyn. Zabrał się on za wyprzedzanie kilku pojazdów już przy pojedynczej linii ciągłej. Zwiastowała ona pojawienie się za chwilę skrzyżowania.

W żadnym stopniu nie skłoniło to kierowcy ciężarówki do zaniechania swojego manewru. Pędził on dalej pod prąd omijając kilka wysepek i zmuszając kierowców jadących z naprzeciwka do ucieczki na pobocze.

On po prostu nie mógł poczekać. Wyprzedzanie poboczem to dla niego bułka z masłem (wideo)

W oddali widać samochód z włączonymi sygnałami świetlnymi, ale nie mamy pewności czy to policja, która czekała już na mistrza wyprzedzania, czy jakiś inny pojazd uprzywilejowany.