Kia Ceed (2021) po faceliftingu. Odświeżone modele zobaczysz w polskich salonach jesienią

Aby utrzymać świeżość gamy modelowej Kia postanowiła lekko zmodernizować bardzo popularny w naszym kraju model Ceed. Zmiany są delikatne, ale naszym zdaniem wyszły na plus.

Najwięcej dzieje się chyba w przypadku standardowej odmiany Ceeda w wersji GT-Line oraz GT. Przeprojektowane zderzaki, nowe przednie reflektory oraz tylne lampy z 48 punktami świetlnymi i dynamicznymi kierunkowskazami robią wrażenie.

2021 Kia Ceed GT-Line
2021 Kia Ceed GT-Line tył

Kia Ceed kombi i Kia XCeed w wersjach plug-in hybrid: polski cennik, wyposażenie, zdjęcia

Proceed GT otrzymał z kolei okrągłe końcówki układu wydechowego. Wewnątrz na pierwszy rzut oka zmian nie widać. Pojawiła się opcja bezprzewodowej obsługi Apple CarPlay oraz Android Auto. Z tyłu znalazło się miejsce dla portu USB, a klient będzie mógł sobie zażyczyć podgrzewane tylne siedzenia, czy 8-głośnikowy system dźwiękowy JBL.

2021 Kia Proceed GT
2021 Kia Proceed GT tył

Pod maskę może trafić sporo jednostek napędowych, również w układzie miękkiej hybrydy. Jedna z nich to 1.0 litrowa 3-cylindrówka o mocy 120 koni mechanicznych, połączona z 7-biegową przekładnią automatyczną DCT. Dla wielbicieli aut wysokoprężnych przygotowano diesla o pojemności 1.6 litra i mocy 136 koni mechanicznych.

2021 Kia Ceed SW PHEV
2021 Kia Ceed SW PHEV przód

Na szczycie oferty bez zmian prężą się modele GT z 1.6 litrowym silnikiem o mocy 204 koni mechanicznych. Dla oszczędnych i ekologicznych użytkowników przewidziana jest wersja PHEV o łącznej mocy 141 koni mechanicznych, która na samym prądzie przejedzie około 58 kilometrów.

Nowa Kia Sportage (2022) bez hybrydy na początku. Wiemy jakie silniki trafią do oferty

2021 Kia Ceed
2021 Kia Ceed wnętrze

W ofercie pojawiły się cztery nowe barwy lakieru Experience Green, Yucca Steel Grey, Machined Bronze, oraz Lemon Splash, a także kilka nowych wzorów felg w rozmiarze 17 i 18 cali. Do polskich salonów nowa Kia Ceed trafi już po wakacjach. Na cenniki musimy jeszcze chwilę poczekać.