Jeden z trzech Fordów Le Mansory nadal czeka na właściciela. Wystarczy wydać 8,2 miliona złotych

W czerwcu 2020 roku jeden z najpopularniejszych tunerów obchodził swoje 30 urodziny. W związku z tym Mansory zaprezentował światu limitowany do zaledwie 3 egzemplarzy specjalny projekt.

Bazuje on na Fordzie GT, ale przeszedł dosyć poważną operację stylistyczną, z czego doskonale znany jest ten kontrowersyjny tuner.

Ford Le Mansory
Ford Le Mansory

Bał się wrzucić szósty bieg. Jego Ford GT Twin Turbo na piątce osiąga 361 km/h (wideo)

Nadwozie Forda LeMansory zdobi karbonowy pakiet poszerzający auto o 5 centymetrów. Zastosowano zupełnie nowe reflektory, podwójne wloty powietrza na dachu, oraz olbrzymi spojler.

Silnik również nie pozostał bez zmian. 3.5 litrowa jednostka V6 generuje teraz 710 koni mechanicznych i 840 niutonometrów. Jest w stanie rozpędzić Forda do 354 km/h. To o 7 km/h więcej niż seryjny egzemplarz GT.

Modyfikacje dotyczą także w pełni nowego wnętrza, komory silnika oraz oczywiście 21-calowych felg. Komplet na tył ma szerokość aż 12 cali.

Ford Le Mansory
Ford Le Mansory

Mercedes-AMG S 63 Mansory Signature Edition. Kiedy nie możesz się doczekać nowej generacji

Mansory wystawił na popularny niemiecki serwis ogłoszeniowy informację, że nadal jeden z egzemplarzy oczekuje na swojego nowego właściciela. Tuner życzy sobie za niego 1 800 000 euro brutto, czyli około 8,2 miliona złotych.