Jeden z nich jest niepokonany. Toyota GR Supra walczy z potężniejszym Mustangiem (wideo)

Ford Mustang i Toyota Supra. Nie może się nazywać miłośnikiem motoryzacji ten, który nie kojarzy żadnej z tych nazw. Legendardne samochody, które występowały w niezliczonej liczbie filmów i widniały na plakatach nad milionami łóżek.

Dzisiaj, najnowsze ich odmiany porównane zostały ze sobą w serii wyścigów równoległych na zamkniętym torze wyścigowym. Na starcie nie stanęły jednak zwykłe wersje.

Ile kosztuje Ford Mustang Mach 1? Polskie ceny startują od niecałych 300 tys. zł

Ford Mustang pojawił się w postaci edycji Mach 1. Skrywa ona pod maską 5.0 litrowy silnik V8 generujący 460 koni mechanicznych i 529 niutonometrów momentu obrotowego.

Toyota GR Supra z kolei to odmiana GTS. Niedostępna w Europie wersja z 3.0 litrowym silnikiem R6, który generuje aż 388 koni mechanicznychi 500 niutonometrów momentu obrotowego. Na naszym rynku najmocniejsza GR Supra ma 48 koni mechanicznych mniej.

W Toyocie naoglądali się polskich seriali. GR Supra w pojedynku z kartonami (wideo)

Przewagą Toyoty jest niższa o ponad 280 kilogramów masa własna. Czy to wystarczy aby powalczyć z mocniejszym o 80 koni mechanicznych Mustangiem? Jest tylko jeden sposób aby się o tym przekonać.