Ferrari są zbyt tanie? Włosi znaleźli sposób by wyciągnąć od klientów kolejne 40 tysięcy (wideo)

Jeśli jesteś kolekcjonerem miniaturowych wersji samochodów, być może kojarzysz markę Amalgam Collection. Bez wątpienia jest to topowa półka jeśli chodzi o modele w skali.

Nie ma co nawet porównywać jej produktów do marketowych zabawek typu BBurago czy Maisto, a nawet do tych droższych modeli AutoArt i Kyosho.

Furą za 8 milionów zł nie korzysta z asfaltowych dróg. Ferrari F40 szaleje po szutrach (wideo)

Ferrari Roma Amalgam Collection
Ferrari Roma Amalgam Collection

Firma Amalgam Collection współpracuje z marką Ferrari od 1998 roku, jednak dopiero teraz zdecydowali się oni na podjęcie nowego rodzaju kooperacji. Od teraz, każdy zamawiający nowy włoski supersamochód będzie miał w konfiguratorze dodatkową opcję.

Jest to oczywiście możliwość zakupu miniaturowej wersji swojego nowego auta, w dokładnie takiej samej specyfikacji. Mówiąc miniaturowa, mogliśmy Was trochę wprowadzić w błąd, do wyboru są dosyć duże skale, 1/12 oraz nawet 1/8. Najczęściej widziane modele w sklepach to 1/18 i 1/24.

Ferrari SF90 Stradale Amalgam Collection
Ferrari SF90 Stradale Amalgam Collection

Długość modelu w skali 1/8 to około 60 centymetrów. Jeśli miałeś kiedyś do czynienia z jednym z trzech największych samochodów LEGO Technic, czyli Bugatti Chironem, Porsche 911 GT3 RS czy Lamborghini Sianem, to wiesz o jaki rozmiar chodzi.

Na początku opcja zamówienia modelu z Amalgam Collection dotyczyć ma tylko klientów decydujących się na Ferrari 812 Superfast oraz 812 GTS. Póki co dostępna będzie tylko skala 1/12. Wkrótce do oferty dołączy model Portofino M, a za nim kolejne, tak aby ostatecznie każdy z klientów Ferrari miał taką opcję.

Ferrari SF90 Stradale Amalgam Collection
Ferrari SF90 Stradale Amalgam Collection

Zastanawiasz się, jaki będzie koszt takiej miniaturowej wersji Ferrari? Już spieszymy z odpowiedzią, ale radzimy abyś usiadł. Za autko w skali 1/12 Ferrari doliczy sobie około 12 tysięcy złotych. Sporo? No to co powiesz na to, że nieco większy model, czyli w skali 1/8, będzie wymagał dopłaty około 40 tysięcy złotych?

Hybrydowe Ferrari 296 GTB szaleje na torze Fiorano. Kierowca miał mnóstwo frajdy (wideo)

Patrząc na ceny osobno robią one wrażenie. Ale czy powinno być taniej? Patrząc na cenę zakupu nowego Ferrari, która zazwyczaj przekracza kwotę miliona złotych, takie kilkadziesiąt tysięcy nie powinno robić wrażenia na każdym z właścicieli auta tej włoskiej marki.