Dzieli je 80 KM i 2 cylindry. Nawet kierowcy się nie spodziewali tak wyrównanej walki (wideo)

Marka premium z grupy Hyundai powoli wkracza na europejski rynek. Pierwsze salony Genesis otwierają się w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech.

Mieszkańcy Starego Kontynentu będą mogli zamówić ekskluzywny model G70 Shooting Brake. Jego standardowa 4-drzwiowa odmiana stanęła właśnie do walki z ciekawym przeciwnikiem.

Genesis G70 Shooting Brake na zapierającym dech w piersiach ujęciu z drona (wideo)

Dziennikarze zestawili ze sobą Genesisa G70 oraz Forda Mustanga GT. To dość nietypowe porównanie, które ostatecznie zapewnia bardzo ciekawe widowisko, mimo wielu różnic między autami.

Koreańczyk napędzany jest 3.3 litrowym silnikiem V6, który generuje 370 koni mechanicznych oraz 510 niutonometrów. Według producenta, auto z napędem na tylną oś potrafi osiągnąć 100 km/h w 4,7 sekundy.

Tuż obok ustawiono Forda Mustanga GT. Pod maską skrywa on 5.0 litrowe V8 o mocy 450 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym wynoszącym 529 niutonometrów. Amerykański koń rozpędza się do 100 km/h w 4,3 sekundy.

Goście w Lambo i McLarenach nie dają rady Tesli. On wsiadł do Mustanga i rozbił bank (wideo)

Mokra nawierzchnia sprawia, że nie tylko moc silnika, ale również umiejętności kierowcy mają olbrzymie znaczenie podczas wyścigu. W tej walce bardzo trudno wskazać zwycięzcę, trzeba obejrzeć materiał wideo do końca.