Dwa hot hatche walczą z Audi S3 Quattro. Wynik pojedynku wcale nie jest taki oczywisty (wideo)

W odróżnieniu od bardzo często prezentowanych wyścigów równoległych, teraz mamy dla Ciebie pojedynek trzech aut na torze wyścigowym. Pozwoli on na sprawdzenie, który z nich najlepiej spisuje się podczas pokonywania zakrętów.

Brytyjczycy zdecydowali się zestawić ze sobą samochody z Japonii, Korei Południowej oraz Niemiec. Dwa z nich to prawdziwe hot hatche, które posiadają napęd tylko na przednią oś, trzeci może mieć przewagę dzięki mocy przekazywanej na wszystkie koła.

Takiego lania jeszcze nie było! Volkswagen Golf VIII R vs. Honda Civic Type R (wideo)

Najstarszym samochodem w stawce jest Honda Civic Type R. Jego 2.0 litrowy silnik oferuje kierowcy 320 koni mechanicznych i 400 niutonometrów momentu obrotowego. Co ciekawe, to odmiana Sport Line GT, w której brakuje wielkiego skrzydła na klapie bagażnika.

Kolejnym przednionapędowcem jest Hyundai i30 N, którego 2.0 litrowa jednostka generuje 280 koni mechanicznych i 378 niutonometrów. Trafiają one na przednie koła za pomocą 8-stopniowej przekładni automatycznej DCT.

Ciekawym konkurentem jest nieco droższe od rywali Audi S3. Tutaj kierowca też ma do dyspozycji silnik o pojemności 2.0 l, ale jego moc to 310 koni mechanicznych, a moment obrotowy wynosi 400 niutonometrów.

Pojedynek braci z dwóch pokoleń. Audi S3 mierzy się ze starszym Audi RS3 Sportback (wideo)

To jedyny samochód w stawce z napędem na obie osie Quattro. Czy da mu to jakąkolwiek przewagę? Polecamy obejrzeć cały materiał, bo wynik wcale nie jest taki oczywisty.