Do walki pomiędzy xDrive i Quattro dołączyło AWD od Volvo. Który SUV jest najlepszy? (wideo)

Z pewnością kojarzysz już kanał na YouTube pod nazwą CarWow. Chłopaki z Wielkiej Brytanii często organizują ciekawe wyścigi równoległe na płycie lotniska.

Tym razem postanowili zrobić coś nieco innego. Do pojedynku stanęły trzy SUVy, które będą rywalizowały na torze terenowym. Ta próba ma pokazać, który z samochodów najlepiej radzi sobie poza asfaltem.

Audi Quattro powraca w elektrycznej wizji z przyszłości. Możesz stać się właścicielem za 290€

Pierwszym autem z brzegu jest BMW X3 xDrive30e. Ważący niemal dwie tony SUV posiada napęd hybrydowy bazujący na 2.0 litrowym silniku benzynowym. Łączna moc zestawu to 292 koni mechanicznych oraz 420 niutonometrów momentu obrotowego.

Tuż obok widzisz zielony egzemplarz Audi Q5 45 TFSI. Pod jego maską skrywa się 2.0 litrowa jednostka benzynowa o mocy 265 koni mechanicznych, natomiast jej moment obrotowy wynosi 370 niutonometrów.

Ostatnim z rywali jest Volvo XC60 B4 AWD. Jako jedyny w stawce posiada silnik wysokoprężny z układem miękkiej hybrydy. Moc jaką dysponuje to 197 koni mechanicznych, a moment obrotowy to 420 niutonometrów.

xDrive kontra Quattro. Jeden z kierowców nie przygotował się do lekcji i się zbłaźnił (wideo)

Który napęd okaże się najsprawniejszy w sześciu próbach? Za każde z zadań przyznawane są punkty, które pod koniec załączonego nagrania wideo zostały zsumowane. Przekonaj się, kto wygrał.