Dla nich każde seryjne auto jest zbyt wąskie. Prior Design poszerzył Porsche Taycana (wideo)

Nie od dzisiaj wiadomo, że Porsche Taycan to bardzo udanie zaprojektowane auto. Ma też z kolei wielki potencjał, jeśli chodzi o ewentualne poprawki stylistyczne.

Tunerzy mają spore pole do popisu i coraz częściej jesteśmy świadkami premiery kolejnych pakietów, które jeszcze bardziej zwiększają atrakcyjność tego modelu.

Porsche Taycan Turbo od Vivid Racing. Niewiele zmian, które robią ogromne wrażenie

Tym razem przyszła pora na niemiecką markę Prior Design, która znana jest między innymi z szalonego projektu na bazie Dacii Duster.

Porsche Taycan Turbo S Prior Design
Porsche Taycan Turbo S Prior Design

Elementy przygotowane dla elektrycznego Porsche można zobaczyć na wirtualnie stworzonej grafice na bazie obiektów 3D. Nagranie wygląda niemalże jak prawdziwe i ciężko poznać, że wszystko powstało na komputerze. Ogromne poszerzenia, wloty powietrza na masce, dyskretna lotka na klapie bagażnika oraz olbrzymie felgi robią wrażenie.

Dacia Duster po tuningu? Prior Design posadził rumuńskiego SUV-a na 20-calowych kołach

Jeśli chodzi o układ napędowy, nie ma tam żadnych zmian, najmocniejsza odmiana Turbo S oferuje kierowcy moc 761 koni mechanicznych przy aktywnym trybie Launch Control i jest w stanie katapultować Porsche do 100 km/h w 2,8 sekundy.