Chce wydać miliony na stare Bugatti. Właściciel kilku Veyronów zachwycony EB 110 (wideo)

Jeden z amerykańskich kolekcjonerów samochodów otrzymał możliwość przechowania w swoim garażu dwóch wyjątkowych egzemplarzy Bugatti.

Jednym z nich jest srebrna sztuka modelu EB 110, którym wybrał się na krótką przejażdżkę po okolicy. Sam kolekcjoner posiada już kilka Bugatti, w tym jedyne w swoim rodzaju egzemplarze Chirona i Veyrona.

Kupił swoje Pagani Huayra w 2016 roku. Tak wygląda obsługa klienta po pięciu latach (wideo)

Pierwszy hipersamochód francuskiego producenta zamówił w 2011 roku, i właśnie wtedy zaczęła się u niego rozwijać choroba o nazwie Bugatti. Teraz rozważa on zakup klasycznego modelu, którym właśnie się przejechał.

EB 110 produkowano w latach 1991 – 1995. Powstało łącznie 135 egzemplarzy w czterech różnych wersjach. Największa część z nich to EB 110 GT, którego produkcja zakończyła się na numerze 95. Obecnie ceny na rynku wtórnym za model EB 110 SS potrafią sięgać nawet kilkunastu milionów złotych.

Zgadnij, jaki jest jego ulubiony samochód? Właśnie kupił kolejne dwa egzemplarze (wideo)

Samochód napędzany jest 3,5 litrowym silnikiem V12 z czterema turbosprężarkami. Jego maksymalna moc to 611 koni mechanicznych w wersji SS, która potrafiła osiągnąć prędkość 350 km/h. Przypomnijmy tylko, że był to początek lat 90 ubiegłego wieku.