BMW nawet nie podjęło walki z mocniejszym przeciwnikiem. Kierowca nie wierzył (wideo)

Najszybszym oferowanym obecnie BMW jest model M5 CS. Przez wielu dziennikarzy uważany jako najlepszy M Power w historii marki. Niesamowicie skuteczny zarówno w walce na krętym torze, jak i w wyścigach równoległych.

Jego 4.4 litrowy podwójnie doładowany silnik V8 generuje 635 koni mechanicznych oraz 750 niutonometrów momentu obrotowego. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje równe 3 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Oto nowy król BMW: najpotężniejsze M5 CS (2021) debiutuje, a w Monachium grzmi

Na rynku jest kilka samochodów, które oferują kierowcy większą moc. Ale czy są one w stanie zapewnić lepsze osiągi? Na załączonym materiale wideo możesz zobaczyć pojedynek M5 CS z Dodge Chargerem Hellcat Redeye.

Pod jego maską skryto 6.2 litrowy silnik z kompresorem. Jego moc wynosi 808 koni mechanicznych, a moment obrotowy to 959 niutonometrów. Producent deklaruje przyspieszenie do 100 km/h w 3,6 sekundy oraz prędkość maksymalną wynoszącą 327 km/h.

Ma ponad 800 KM, więc był pewny wygranej nad Mercedesem-AMG. Mocno się zdziwił (wideo)

Czy różnica ponad 170 koni mechanicznych zapewni wyrównany pojedynek? Polecamy obejrzeć załączony film. Jeden z samochodów chyba nawet nie zauważył, że bierze udział w wyścigu.